Pohádka o princezně Angelice a princi Jonášovi

23. září 2007 v 10:58 | Any Folwarczná
V kterési daleké zemi umřel starý král,a protože jeho syn byl ještě malý,vládla po dlouhá léta sama královna vdova.Ale čas plynul a princi Jonášovi již táhlo na dvacátý rok.Tehdy k němu královna vážně promluvila:,,Jsi už dost starý,synu,aby ses ujal vlády."
,,Ano,matko," odpověděl princ Jonáš roztržitě.,,Často jsi sám připadám starý a také...také se cítím tak sám."
Královna se pousmála.
,,Důkaz,že už jsi zralý k tomu aby jsi vládl."Odpověděla s úsměvem královna.
Princ Jonáš šel do svého pokoje a tam přemýšlel.Nemohl se rozhodnout.Až....až najednou... se konečně rozhodl.Vletěl do chodby a tam byla královna.Řekl jí s úsměvem:,,Ano,ano,ano matko už jsem se rozhodl.Princ se rozhodl, že nastoupí na trůn až si najde princeznu.Matka byla ráda jak se princ rozhodl.
Princ si jednou zašel na zahradu k potůčku.Tam zahlédl krásnou plavovlasou dívku.Byl oslněn její krásou.Zavolal:,,Kdo jsi?" Dívka na něj pohlédla a odvětila. ,,Já jsem Angelika Rosová a pracuji u vás na zámku jako pradlena".,,Zrovna tady umývám vaší oblíbenou košili."
Princ jí s úsměvem pověděl.,,Jste velmi slušné a pracovité děvče." ,,Děkuji." Odpověděla Angelika.
Princ se rozhodl, že se s Angelikou sejdou večer po tajnu.Byl večer a krásná Angelika s princem se sešli.Princ se Angeliky zeptal:,,Angeliko, kde máš rodinu?" A Angelika se přeřekla a vyzradila princo své tajemství:,, Princi, já jsem princezna přijela jsem za vámi, protože mě tady poslali rodiče.Já za to nemohu"A princezna Angelika začala vzlykat.Princ ji utěšoval že to nevadí.Princezna se na prince usmála a začala se smát.
Princ se také usmál.A najednou k ní přiklekl a zeptal se princezny:,,Angeliko, vezmeš si mě??
Angelika s úsměvem odpověděla.,,Ano,ano,ano!!!!Princi, ANO!!!!!"A na druhý den byly zásnuby.Po zásnubách následovala svatba.Kolik jídla bylo... ani se to nedá popsat.A tak si žili spokojeně až do smrti.Měli spoustu dětí.A to je KONEC POHÁDKY.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama